لرزه گیر لاستیکی مهار دار و بدون مهار

لرزه گیر لاستیکی

امروزه پیشرفت علم و صنعت پا به پای یکدیگر در حال رشد است و ابزار آلات مورد استفاده در صنایع مختلف به گونه ای حرفه ای تر مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مواردی که باید به آن توجه ویژگی به آن داشت، نوع استفاده از دستگاه ها و به کارگیری روش هایی برای افزایش طول عمر مفید آن ها است. تاکنون تجهیزات جدیدی وارد چرخه صنعت شده اند که این هدف را محقق ساخته و تاثیر زیادی در کاهش مصرف انرژی و همچنین کاهش هزینه ها داشته اند. در این میان، انواع مختلفی از لرزه گیرها به عنوان یکی از این محصولات، چند سالی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته و در این راستا کمک کننده بوده اند.

نانواستیل تامین کننده و تولید کننده انواع لرزه گیر های سایز استاندارد  و سفارشی، برای تماس بر روی کلید های زیر کلیک کنید

مشکل لرزش و ارتعاش دستگاه های صنعتی

لرزش و حرکت دستگاه های صنعتی در حین کار و ارتعاش آن ها امری طبیعی است؛ اما این مشکل زمانی دردسر ساز می شود که لرزش دستگاه ها، مانع از کار درست سیستم شود. به عنوان مثال زمانی که دستگاه ها لرزش زیادی داشته باشند و این لرزش را به سایر دستگاه ها و تجهیزات هم انتقال دهند، تعادل سیستم، درستی انجام کار و در برخی از انواع دستگاه ها، تغییر در ابعاد قطعه خروجی را به همراه خواهند داشت.

برای رفع این مشکل راهکارهای متعددی پیشنهاد شده است. برخی از واحدهای صنعتی، مکان های مشخص و با فاصله های زیادی را برای دستگاه های خود در نظر می گیرند. برخی سعی می کنند با فیکس کردن دستگاه ها به یک تکیه گاه، میزان لرزش آن ها را به حداقل برسانند. در این میان، استفاده از لرزه گیرهای پلاستیکی به شدت پیشنهاد می شود، به کارگیری لرزه گیر در همه واحدهای صنعتی و به خصوص آن هایی که از فضای کوچک تری برخوردار هستند، می تواند علاوه بر رفع مشکل لرزش دستگاه ها، در استفاده بهینه از فضای موجود کارگاه، موثر باشند.

لرزه گیرها انواع مختلفی دارند و هر کدام بنا به نوع محل استفاده، ویژگی ها و کارایی مخصوص خود را دارند. ما در این مقاله در تلاش هستیم تا این لرزه گیرها را مورد بررسی قرار داده و شما را با برترین ویژگی های آن ها آشنا کنیم.